• Efektywność energetyczna
    Jeśli chcesz oszczędzać energię musisz być efektywny energetycznie, czyli wykorzystywać jak najmniej energii do stworzenia produktu lub usługi. Jest to ważne dla wzrostu konkurencyjności polskich przedsiębiorstw oraz bogacenia się społeczeństwa...
  • Ekologiczna marka produktu
    O wyborze produktu czy usługi decyduje często znajomość marki, która pozwala podkreślić ich jakość i wyróżnić na rynku. EKO FRIENDLY czyli przyjazny środowisku to dzisiaj marka, rozpoznawalna na całym świecie, także w Polsce...
  • Zielone
    zakupy
    Ekologia to nie tylko segregacja odpadów, robienie zakupów również może być eko. Dlatego ważne jest aby wszystkie niezbędne materiały w miejscu pracy były dokonywane zgodnie z zasadami zielonych zakupów...

audit-energetyczny-B1

szkolenia-sprofilowane-B1

indywidualne-doradztwo-B1

Zielone Światło na targach POLEKO

 

Wczoraj zakończyły się największe i najbardziej prestiżowe w Polsce targi ochrony środowiska. Międzynarodowe Targi „Poleko”  udało nam się odwiedzić w ostatnim dniu ich trwania. W ciągu 4 targowych dni (14.10 – 17.10) do Poznania zjechało prawie 14 000 profesjonalistów z 21 krajów. Zarówno ekspozycja jak i program wykładów, szkoleń, seminariów  i konferencji stanowił dla zwiedzających doskonałą możliwość poznania najnowszej międzynarodowej oferty z zakresu energii odnawialnej, recyklingu odpadów gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, a także poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony środowiska zapoznania się z nowymi trendami funkcjonowania ekologicznych przedsiębiorstw i uzyskania informacji na temat możliwych źródeł finansowania

 

 

Targi Poleko tradycyjnie otworzyła debata Ministrów Środowiska pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”, w której udział wzięli: Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak, Jan Szyszko, Stanisław Żelichowski oraz Maciej Grabowski. Debatę poprowadził profesor Andrzej Mizgajski.

 

 

Ekspozycja na halach Międzynarodowych Targów Poznańskich podzielona była na kilka części, nie sposób było jednak nie zauważyć, że tegoroczna edycja skupiona była, „wokół energii”.

 

Salon Czystej Energii to część ekspozycji targów POLEKO, w ramach której można było zobaczyć ofertę producentów i dystrybutorów m.in.  kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, małych turbin wiatrowych, instalacji dla małych elektrowni wodnych, małych kotłów na biomasę i pomp ciepła, systemów zarządzania energią, ekologicznych środków transportu(o napędach alternatywnych) i instalacji do uzyskiwania paliwa z odpadów komunalnych.

 

 

20141017_094151.jpgPonadto swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii(OZE) zwiedzający mogli uzupełnić, biorąc udział w cieszącym się dużym zainteresowaniem Forum Czystej Energii. Był to trzydniowy cykl wykładów podczas których wiedzą na temat OZE podzielili się polscy i zagraniczni eksperci.

 

Drugim wydarzeniem towarzyszącym targom był Glob Pełen Energii, czyli przygotowany przez GLOBenergię cykl spotkań, poprowadzonych w formule talk-show podczas których specjaliści przybliżyli zagadnienia związane z tematyką OZE, w odniesieniu do konkretnych rozwiązań. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Tomasz Zubilewicz.

 

Glob Pełen Energii

Częścią tegorocznych targów było jak co roku Forum Recyclingu czyli cykl seminariów poświęconych recyklingowi rozmaitych rodzajów odpadów – od komunalnych począwszy, na unieszkodliwianiu wraków samochodów skończywszy. Forum zorganizowane było przez redakcję miesięcznika „Recykling” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Zwiedzających przyciągało również Miasteczko Ekologiczne, w ramach którego można było zapoznać się z kompleksową ofertą ekologicznych rozwiązań, dotyczących redukcji zużycia energii oraz wykorzystywania jej ekologicznych źródeł jak i utrzymywania czystości.

 

Kolejna edycja targów POLEKO odbędzie się w dniach 27-30.10.2015. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie uczestników projektu Zielone Światło do zapisania sobie tej daty w kalendarzu już dziś. 

logosyUE

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego